Вітаю З Новим роком та Різдвом Христовим!
З Новим роком та Різдвом Христовим!
Бажаю здійснення мрій, успіху, щастя, здоров'я!
З Різдвом Христовим Вас вітаєм,
Щастя й радості бажаєм,
Щоб Вам весело жилося,
Щоб задумане збулося,
Щоб ніколи не хворіли
І душею не старіли,
Щоб Вас люди поважали,
Щоб у праці все горіло,
А в кишені шелестіло.
Щоб, як маки, Ви цвіли
І сто з гаком прожили!
Щастя й радості бажаєм,
Щоб Вам весело жилося,
Щоб задумане збулося,
Щоб ніколи не хворіли
І душею не старіли,
Щоб Вас люди поважали,
Щоб у праці все горіло,
А в кишені шелестіло.
Щоб, як маки, Ви цвіли
І сто з гаком прожили!
Як святкують Новий рік у світі
При всьому розмаїтті новорічні свята у різних країнах мають і спільне: це прощання зі старим роком, сподівання, що неприємності залишаться в минулому, а в новому році все зміниться на краще. Але, незважаючи на це, кожна країна дотримується своїх традицій.
У Монголії до дітей приходить… пастух
У РУМУНІЇ в новорічних пирогах прийнято запікати маленькі сюрпризи – монетки, порцелянові фігурки, каблучки, стручки гіркого перцю. Знайдений у солодощах перстень має принести багато щастя. А стручок перцю розвеселить тих, кому він не дістався.
У ФРАНЦІЇ під Новий рік запікають у пряник біб (на щастя). А традиційний новорічний подарунок у сільській місцевості – колесо.
В ШОТЛАНДІЇ напередодні Нового року підпалюють смолу в бочці і котять її по вулицях. Шотландці вважають це символом спалення старого року. Після цього дорога Новому відкрита. Перша людина, яка зайшла в будинок після настання Нового року, приносить щастя або невдачу. Темноволосий чоловік з подарунком – на щастя.
В УЕЛЬСІ, відправляючись у гості зустрічати Новий рік, варто захопити шматочок вугілля і кинути його в розпалений у Новорічну ніч камін. Це свідчить про дружні наміри гостей. Опівночі потрібно розчинити навстіж двері, щоб випустити Старий рік і впустити Новий.
В ЯПОНІЇ переддень Нового року називають “золотим”. У цей час не працюють установи й фірми, урядові організації, великі універмаги. Навіть банки зачиняються о 12-й дня 31 грудня і відпочивають перші три дні Нового року. Обов’язковим є звичай проводів Старого року, що включає організацію прийомів і відвідування ресторанів. У момент настання нового року японці починають сміятися. Вони вірять, що сміх принесе їм удачу. У храмах відбивають 108 ударів у дзвін. З кожним ударом, як вважають японці, йде все погане, що не повинно повторитися в новому році. Щоб відігнати злих духів, вони вішають пучки соломи перед входом у дім. У кімнатах на видному місці кладуть рисові коржі, на них – мандарини, що символізують щастя, здоров’я і довголіття.
На КУБІ в Новий рік годинник б’є тільки 11 разів. Оскільки 12-й удар припадає саме на Новий рік, годиннику дають відпочити і спокійно зустріти свято разом з усіма. Опівночі кубинці вихлюпують воду через відчинені вікна на вулицю, бажаючи, щоб новий рік був таким же світлим і чистим, як вода.
В ІТАЛІЇ напередодні Нового року прийнято викидати старі речі й купувати замість них нові. А якщо старих речей немає, то доводиться викидати нові, інакше щастя обмине дім.
Жителі ГРЕЦІЇ, йдучи в гості святкувати Новий рік, беруть із собою камінь, який залишають біля порога будинку, куди прийшли. Якщо він важкий, кажуть: “Нехай багатство хазяїна буде важким, як цей камінь”, якщо ж камінь маленький, то бажають: “Нехай негаразди в домі господаря будуть такими ж незначними, як цей камінь”.
У БІРМІ й ТАЇЛАНДІ Новий рік святкують у найбільшу спеку, тому люди при зустрічі поливають одне одного водою. Це своєрідне побажання щастя.
БОЛГАРИ, зібравшись на Новорічне торжество, на кілька хвилин вимикають світло, їх називають хвилинами новорічних поцілунків, таємницю яких зберігає темрява.
У МОНГОЛІЇ Новий рік зустрічають біля ялинки, щоправда, монгольський Дід Мороз приходить до дітлахів у костюмі пастуха. Проводяться спортивні змагання, ігри, перевірка спритності та сміливості.
Немає коментарів:
Дописати коментар